Abdullah Avcı: Avrupa’da devam etmek istiyoruz

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi H Grubu’ndaki son maçında yarın Macaristan takımı Ferencravos ile karşılaşacak. Müsabaka öncesinde Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı ile Mahmoud Trezeguet, açıklamalarda bulundu.

Abdullah Avcı, “Gruplar çekildiğinde istikrarlı bir küme olarak duruyordu. Tahminen Monaco biraz daha favori üzere görünüyordu fakat Ferencravos, Monaco’dan 4 puan aldı ve kümeden çıkmayı garantiledi. Futbol ismine onları tebrik ederim. Avrupa’da olabilmek, devam edebilmek için yarın akşam prestijiyle bütün oyun planlarını konsantrasyon ve coşkumuzu bunun içinde kullanmaya çalışacağız. Bize o coşkularını ve müspet takviyelerini verdiler. Süreçte son viraja girerken ve ligde ortaya gireceğimizi düşünürsek onların dayanağına gereksinimimiz var. Yarından itibaren bizle olacaklarını düşünüyorum” diye konuştu.

“EŞ KIYMETTE OYUNCULARI VAR”

Maça önemli formda hazırlandıklarını söyleyen Avcı, “Ferencravos’un çok geniş, birbirine yakın, sayısal olarak üstün, eş kıymette oyuncuları var. Bu düzeylerde rotasyonu avantaj ya da dezavantaj değil. Bence oyun planlarında, tempolarında değişiklik olmayacak. Ne olursa olsun çok önemli biçimde maça hazırlandık” şeklinde konuştu.

Ferencravos’un grup lideri olmasındaki etkeni için kıymetlendirme yapan Avcı, “Dengeli bir kümede bilhassa Monaco maçlarından 4 puanla çıkması, geniş takımı ve bilhassa atletik oyuncularının fazla olması, daima bir arada hareket etmelerinin değerli avantaj olduğunu düşünüyorum” dedi.

“KENDİMİZİ SORGULAYACAĞIZ”

Abdullah Avcı, Avrupa Ligi’nin son karşılaşmasında oyun sisteminde değişiklik olup olmayacağı sorusunu da, “Avrupa’da bir halde devam etmek istiyoruz. Önceliğimiz, yarın oynayacağımız Ferencravos maçını cebimize koyup 9 puanı almak. Ülke puanına grup olarak katkıda bulunmak istiyoruz. Gönül olağan ki Trabzonspor’un en zirvede olmasını istiyor ancak hayat her vakit tıpkı halde devam etmiyor. Bu oyunun içinde var. Kişisel performansları da sorguluyoruz. Aslında her kulvarda varız. Geçen yıldan çok kıymetli ve âlâ alışkanlıklar olduğu için orayla bir kıyaslama oluyor. Kendimizi sorgulayacağız. Oyun içinde tespit ettiklerimiz, oyuncu profillerinde tespit ettiğimiz eksik taraftarımız var. Yakında ortaya gireceğimiz. Çalışmalarımız ve tekrarlarımız daha fazla olacak. Yarın 20’nci resmi karşılaşmayı oynayacağız. Kasım ayını işaret ettiğimde eksiklerimizi tamamlayabilmek, daha hızlanabilmek, daha düzgün ve süratli koşular yapabilmek için çalışmalarımız var. Taraftarımızın bizi ikinci yarıda daha düzgün görebilmeleri için ortaya girmeden evvelki son 2 maçımızda bize takviye olmalarını bekliyoruz. Aklımızı hissimizin üzerinde tutmalıyız. Duyguyu aklın önüne geçirirsek her şey karmakarışık oluyor. Bu sene vakit zaman dalgalanmalar yaşadık hatta oradaki birinci maçta da yaşadık. Dalgalanmalarda azalmalar başladı, büsbütün bitmedi. Bir tarafı düzeltirken oyun manasında öbür bir şeyler çıkabiliyor. Oyun planına sadık kalmak gerekiyor” kelamlarıyla yanıtladı.

TREZEGUET: KAZANMAYA ODAKLANMIŞ DURUMDAYIZ

Trabzonsporlu futbolcu Mahmoud Trezeguet ise yarın oynanacak karşılaşmayı kıymetlendirerek, “Umuyorum yarın bizim günümüz olacak. Yalnızca kazanmaya odaklanmış durumdayız. Avrupa Ligi’nde devam edebilmek istiyoruz. Yarın maç sırasında taraftarımızın büyük dayanağıyla birlikte bu şahane stadyumda uğraş edeceğiz. Umarım 3 puan bizim olacak ve bu 3 puanla kümede hangi sırada olacağımızı göreceğiz” dedi.

“İNŞALLAH TRABZONSPOR YENİDEN ŞAMPİYON OLACAK”

Son haftalarda yükselen performansını değerlendirmesi istenen Trezeguet, “Başlangıçta işler istediğim üzere gitmemişti lakin herkesin takviyesini gerimde hissederek kadroya yardımcı olmaya çalıştım. Hocamın, teknik takımın ve kadro arkadaşlarımın her vakit takviyesini gördüm. Bu dayanakla birlikte çok daha âlâ bir dönem geçirebileceğimi düşünüyorum. Çok mükemmel bir teknik grubumuz ve oyuncularımız var. İnşallah bu dönem yeniden şampiyon Trabzonspor olacak ve Trabzonspor taraftarlarını keyifli etmeye çalışacağız” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir