Aile boyu üniversite sınavına girdiler

Oğluna dayanak olmak, heyecanını paylaşmak için YKS’ye girmeye karar veren baba Şaban Arslan, ağabeyi Recep Arslan’ı da imtihana girmeye razı etti.

Amcası ve babasıyla imtihana hazırlanan Arslan, Amasya Üniversitesinde YKS’ye girdi.

Mehmet Arslan, gazetecilere, babası ve amcasına kendisine takviye oldukları için teşekkür ederek, “Güzel geçer inşallah. Hepimize üniversitede birlikte okumak nasip olur umarım. Biraz heyecan var lakin çok memnunum.” dedi.

Baba Şaban Arslan ise aile uzunluğu imtihana girdiklerini, değişik bir heyecan olduğunu lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Tabii ki okumanın yaşı yok. Çocuklarımızla birlikte biz de okuyoruz. Erken evlenmenin avantajları da var. Kızım 21, oğlum 19 yaşında. Liseden çıkar çıkmaz evlendiğimiz için üniversite okuyamadık ancak kendi işimizde, kendi yağımızda kavruluyoruz. Çocuklarımıza da örnek olmaya çalışıyoruz, okumanın yaşı yok diyoruz. Hedeflediğim kısım inşaat, zati şu an için çalışıyorum, inşaat dalındayım.”

Recep Arslan da 2 yıllık bir kısım kazanmayı istediğini belirterek, “Tutturursak devam edeceğiz, tutturamazsak aslında çalışıyorum. Çoğunlukla tarımla ilgilendiğimiz için tarım üzerine de olabilir. Tutturamazsak da en azından gençlere, yeni jenerasyona örnek olalım diye geliyoruz.” tabirini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir