Bursa İnegöl’de denetimler arttırıldı

BURSA (İGFA) –İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ramazan ayı öncesi kontrollerini sıklaştırdı. Bilhassa ramazan ayında tüketimi ağır olan eser kümelerine ait bölüm kontrolleri ağır bir biçimde yapılmaya devam ediyor.

İnegöl Belediyesi’nden mevzuya ait yapılan açıklamada, “Ramazan ayı öncesi Zabıta Müdürlüğümüz halk sıhhatini korumak ve fırsatçılığa müsaade vermemek ismine tüm takımlarıyla alana indi. Rutin kontrollerin yanında bu süreçte ani kontrollerle işletmeler mercek altına alındı. Bu kapsamda kentimizdeki zincir marketler başta olmak üzere tüm marketler gerek planlı gerekse de plansız ani kontrole abi tutulmaktadır. Bu kontroller sivil ve resmi kıyafetli gruplarca gerçekleştirilirken kontrollerde; fahiş fiyat, kasa-raf etiket denetimleri, hijyen, son kullanma tarihi, ruhsat, işgal üzere bahislerinde kontroller gerçekleştirilmiştir.” sözleri yer aldı.

Yapılan kontrollerde 19 ihlal tespit edildiği ve bu işletmelere idari yaptırım uygulandığını kaydedilirken, bilhassa kimi zincir market şubelerinde ihlallerin şube bazında tekerrür ettiği tespit edilmiştir. İhlal tekerrürü tespit edilen işletmelere hudutlu periyodik kapatma uygulanacağı belirtildi.

Vatandaşlarımızın ihbar ve şikayetlerini eser, satış fişi ve etiket fotoğrafları ile birlikte 153 ve WhatsApp çizgilerimiz üzerinden bizlere bildirilmesi istendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir