Canan Kaftancıoğlu, Amedspor’u ziyaret etti: Benim yaşadığımı kulüp de yaşıyor

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Diyarbakır Milletvekili adayı Sezgin Tanrıkulu ve öbür CHP adaylarına takviye için Diyarbakır’a gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu. Kaftancıoğlu, Amedspor Taraftar Derneği ve Amedspor Kulübü’nü de ziyaret etti.

ANKA’nın aktardığına nazaran Kaftancıoğlu, futbol liglerinde, katıldıkları birtakım müsabakalarda vakit ataklara maruz kalan Amedspor’un yanında olduklarını ve bundan sonra da olmaya devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:

SEÇİMLE GELİP OTORİTERLEŞEN İDARELER, O KOLTUKLARI KORUMAK İÇİN 2 ŞEY YAPMAK ZORUNDALAR: “Bu dünyada, yalnızca Türkiye’de değil, seçimle gelip sonradan otoriterleşen idareler, o oturdukları koltukta kalmak için iki şeyi kesinlikle yapmak zorundalar. Bunlardan birincisi ya hayali düşmanlar yaratacaklar ya da bireyleri, kurumları yapıları olduğundan farkı olarak düşmanlaştırarak toplumu ayrıştıracaklar. İşte buna da herkesin algı idaresi dediği bir durum.

AMEDSPOR İLE ARAMDA DUYGUSAL BAĞ GÖRÜYORUM: Amedspor ile kendi aramda şöyle bir his bağı da görüyorum. Ben siyasetin içine girdiğim günden itibaren, bilinen, görünen, kendisi neyse o olan Canan Kaftancıoğlu’nun yerine, nasıl Türkiye’ye algı idaresi yapılarak, şeytanlaştırılan bir bayan siyasi figürü çıkarmışsa, aslında benim yaşadığımı Amedspor da yaşıyor. İşte yapmış olduğu futbolu, taraftarı, duygusu unsuru değil, yalnızca Türkiye’de kutuplaştırma aracı olarak kullanılan bir grup oldunuz. Bu ne sizden ne de benden, bizler üzere mağdur olan, mağdur edilen şahıslarla ilgili değil. Sezgin vekilimizin de söylediği üzere siyasetin bakışı, anlayışı ve çürütmek istedikleri, o koltuklarda kalmak için yapmak zorunda oldukları şey. Zira topluma, insanlara verecekleri öteki hiçbir şeyleri yok. Hayali düşmanlar yaratacaklar ki orada kalsınlar.

HEP BİR ARADA ÇABAYI BÜYÜTELİM: Eskiden ya da birkaç yıl öncesine kadar 86 milyon vatandaşın bir kısmı bu hayali düşmanları satın alıyordu. Ancak bugün ne memnun ki vatandaş ne bu hayali düşmanları görüyor ne de bu kutuplaştırma siyasetlerine artık eskisi kadar teveccüh ediyor. O yüzden biz de bu inançla ve neyi ne biçimde yaptığımızın prensibi ve kararlılığıyla çok kısa müddette hayali düşmanlara muhtaçlık duymayalım, kutuplaştırmaya muhtaçlık duymayalım. Bu ülkede demokrasiye, eşitliğe, özgürlüğe inanan bir anlayışla birlikte, gelecekte bu yaşadıklarımızı acı acı ancak ‘Bir vakitler bunlar da yaşanıyordu, artık hafızalarda kaldı’ diyeceğimiz günlerin çok yakın olduğunu düşünüyorum. Bunun için daima bir arada çabayı büyüterek son 15 günde geçmişi mazi olarak hatırlamayı temenni ediyorum.”

Yapılan konuşmaların akabinde Amedspor İdaresi, Kaftancıoğlu ve Tanrukulu’na Amedspor’un formalarını armağan etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir