İhanetlerine Almanya’da devam ettiler: PKK ve FETÖ Köln’de birbirine girdi!

Almanya yine terör örgütü yandaşlarının buluşma noktası oldu.

Kuzey Ren Vestfalya Eyaletinin Köln kentinde kelamda ‘Türkiye’de insan hakları ihlalleri’ isimli konferans düzenlendi.

HDP’li Sibel Yiğitalp, FETÖ terör örgütü yandaşı Melek Çetinkaya ve Türkiye tersi programlarda ön sıralarda yer alan Türk Tabipler Birliği Lideri Şebnem Korur Fincancı konuşmacı olarak katıldı.

Katılımcılar Türkiye’yi maksat alan açıklamalarda bulundu.

Davetliler ortasında bulunan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ise konferansa katılmadı. 

CHP’Lİ TANRIKULU LİSTEDEYDİ

16 aksiyon ve aktifliğe katıldığı gerekçesiyle 4 başka kabahatten 10 yıldan 26 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanan HDP Diyarbakır eski Milletvekili Sibel Yiğitalp ile İnsan Hakları Derneği İstanbul Şube Başkanı Gülseren Yoleri de katıldığı programda, Türkiye’ye kin kusuldu. Programa alınan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş ise salonda yer almadı.

BİRBİLERİNE GİRDİLER

Programda, PKK’lılar ile FETÖ’cüler ortasında tartışma çıktı. 15 Temmuz darbe teşebbüsten sonra Almanya’ya kaçan ve avukat olduğunu söyleyen bir FETÖ’cü, Selahattin Demirtaş’a oy verdiğini ve ona karşı zulüm yapıldığını ileri sürdü.

“Bütün muhalifler olarak FETÖ’cü sözünden vazgeçecek miyiz?” formundaki sorusu salonda gerginliğe neden oldu. Yiğitalp, “Taş atan çocuklar o devrin cemaatlerinin savcı ve yargıçlar tarafından tutuklandı” deyince salondaki FETÖ’cüler reaksiyon gösterdi.

VAZGEÇMEYECEKMİŞ

Programda Fincancı’ya, bir PKK yandaşı, iktidarı devirmek için Avrupa’daki kurumlarla görüşmeler olup olmadığını, önlemler alınıp alınmadığını sordu. Fincancı soruya, “Biz aslında insan hakları örgütleri olarak sistemli formda raporlar yayınlıyoruz. Hem de memleketler arası manada bu raporların görünür olması için elimizden geleni yapıyoruz. Seçimlerde pek çok mümkünlük var. Türkiye için ancak biz uygununun olması için gayret etmekten vazgeçmeyeceğiz” karşılığını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir