Son dakika haberi: Akşener, TOGG açılışına katılacak ismi açıkladı

Son dakika haberi: İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, TOGG’un açılışına Koray Aydın’ın katılacağını açıkladı.

29 Ekim’de yapılacak açılışa CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti başkanı Akşener davet edilmişti. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Kılıçdaroğlu’nun davete katılmayacağını açıklamıştı.

Akşener, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın sorularını yanıtladı. 

Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışıyla başlayan tartışmaya değinen Akşener, “Tutumuna söyleyecek kelamım yok. o bir helalleşme yolcuğuna çıktı. Hürmetim var. Ben de birtakım şeyleri hatırlatmakla kendimi misyonlu görüyorum. Ben de yapılan her türlü eksiğin karşısında durdum. Lakin ben de öteki şeyleri hatırlatmak durumundayım. Bu ülkede Rize vekili başkanı açılım yapmayın dedi. Hepimiz bir Kürt bayan alalım dedi. Ve hiçbir şey olmadı bir arkadaşa” değerlendirmesinde bulundu.

“BENCE GEREK YOKTU”

Kapanmış yaraları tekrar açmamak gerektiğine vurgu yapan Akşener, “Kılıçdaroğlu’nun duruşunu biliyoruz aslında. Bence gerek yoktu. Çok büyük acılar çekildi bu ülkede. Ben dahil çok farklı bir tavır göstermeliydim diyorum. Referandum yerine sandık gelsin” ifadelerini kullandı.

MİLLET İTTİFAKI’NIN ORTAK ADAYI

Akşener, seçimlere tek adayla gitmek istediklerini söyledi. Akşener, istediği adayın kriterlerini şöyle sıraladı:

“Kapsayıcı olacak, kutuplaştırmayacak, herkesin olacak, önemli bir devlet deneyimi olacak. Gece düş görüp sonraki gün onları hayata geçirmeye kalkışmayacak. Bu ülkeyi tekrar demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, iktisatta liyakate ve devlette ciddiyete ulaştıracak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir